Proč řešit celulitidu, když ji měla i Marilyn Monroe?

„Léto se blíží… Ach jo, znova abych začala řešit tu pitomou  CELULITIDU!“

Něco vám to připomíná? Taky každým rokem vyzkoušíte něco nového, ale již určitě zaručeného? A taky po pár pokusech návštěvy posilovny a použití dalšího „zázračného“ krému to jako každý rok vzdáte?

Prostě s tím nic nejde dělat. Prý ji měla i Marilyn Monroe. Takže proč se tím trápit?

Ale jasně, že nám to není jedno. Jasně, že nechceme žádnou celulitidu. Jasně, že s tím jde „NĚCO“ dělat. Jenom musíme složit všechny puzzle, přirozeně a postupně. Výsledek se dostaví, jenom si ho pak musíme hýčkat. Sebe hýčkat.

Je to již stará story.
Dodnes mi z ní rezonuje část dialogu s dámou, v té době ode mně o hodně starší, ale na svůj věk velice luxusně vypadající:  Já: “ Ty moje nohy hrůza, to je tím, že jsem dost tlustá.“ Ona: „To ne zlatíčko, vy nejste tlustá, vy jste jenom zanedbaná!“
Wow, umíte si představit, jaká to byla pro mne pecka. To, že mám pár kil nahoru, to beru. To vím.  Ale zanedbaná? … Měla pravdu.

Jaký je vzhled naší pokožky na nohou, rukou, na bříšku, když se na ní podíváme nezaujatě? Sorry, je zanedbaná. Tak co s tím?

Opět je to jenom příroda. Dokonalá příroda. Ušetřím vás všech odborných popisů celulitidy. Popisů všech biochemických pochodů probíhajících v našem těle. Nechci ani poukazovat na nespočet publikovaných studií dostupných pro každého z nás na internetu.

Chci vás navést na jednoduchý návod, postup, řešení ne jenom pro tohle léto. Řešení nejenom pro naše nohy, ale řešení pro celé naše tělo. Věřte, že vám poděkuje.

Velice zjednodušeně:

Pro pochopení existence celulitidy stačí zjednodušeně vědět, jak funguje náš organismus: příjem potravy, trávení potravy pomocí enzymů v ústech, žaludku a tenkém střevě, transport do těla krví, spalování a získávání energie v buňkách. A i při spalování živin zbývá „popel“ nebo „zplodiny“. Komplikace nám způsobuje právě pevný odpad. Když funguje zásobování, musí fungovat také odvádění odpadů. Vylučování je druhá etapa metabolismu, druhá strana mince.

Pro odvoz odpadu, recyklaci, má náš organismus vlastní vylučovací systém: takzvaný lymfatický, mízní. A celulitida? Ta je totiž důsledkem nedostatečného odvádění odpadních látek, které se usazují v tukových buňkách. Z buněk se stalo smetiště pro nespálené živiny.

Navíc náš lymfatický systém, na rozdíl od krevního oběhu, nemá své „srdce“. Nemá žádný vlastní sval ani jiný motor, který by ho poháněl. A to má primárně vykonávat hlavně „zdravotní policii“. Filtruje z tkání cizí tělesa, odchytává trosky odumřelých buněk. Mimo to ničí choroboplodné zárodky.

Co teda vše musíme a můžeme udělat hned?

POHYB je životní nutnost. Lýtkové svalstvo je něco jako naše „druhé srdce“. Lýtková pumpa musí prostě pumpovat. A není to pohyb brzda – plyn. Když tak musíme alespoň přešlapovat.

VODA, H2O a zase voda. Naše tělo pracuje při vylučování škodlivin stejně jako pračka. Kdo zapomene pustit vodu, nebude mít prádlo nikdy čisté …!

VÝŽIVA, kvalita nad kvantitu. Bez nadbytku = bez celulitidy. Ani moc, ale ani málo.
(Základní popis všech potřebných živin přednostně potřebných pro náš organismus ke stažení ZDARMA v mém eBooku: K ČEMU RESTARTOVAT METABOLISMUS)

PROKRVENÍ POKOŽKY
, její zčervenání a zahřátí. Mechanicky masáží rukavicí, nebo válečkovou masáží typu rolletic, ideálně s použitím kvalitních jemných krémů a emulzí. Stimulují nejen kůži, její obnovu, ale i odvod odpadů.

Body-wrapping: kombinace aromaterapie a tlakových zábalů. Bandáž speciální fólií a krémy vytvoří tlak na lymfatické cévy, lymfatické chlopně se otevírají  a tkáňová tekutina s odpadními látkami může pomocí uvolněné energie odcházet do trupu.

Mechanická LYMFODRENÁŽ pouze pomocí tlakových vln na principu svalové pumpy a ruční lymfodrenáže např. přístrojem Lymfoven.

Hloubkové prohřívání SAUNOU – zlepšením krevního oběhu, nejpřirozenější detoxikace ve spojení s relaxací. Odvod usazenin.

MYOSTIMULACE – pasivní cvičení New-life pomocí elektrických podnětů. Elektrické impulzy přesně řídí svalovou stimulaci, nastává zpevnění kůže zevnitř. Jako při správném cvičení narůstají svaly, částečně se spalují a přeměňují depotní tuky a zásoby živin.

 

Pravidelnou kombinací všech výše zmíněných tipů se tak CELULITIDA dá postupně na ústup. Na tak dlouho, dokud si zachováme alespoň základní změny v péči o sebe.

A k čemu čokoláda (samozřejmě minimálně 75%)?

Ví se , že podle hmotnosti má kakao více antioxidantů než superpotravina borůvky a zelený čaj. Chrání kardiovaskulární systém, mozkové buňky před zánětem, výrazně snižuje výskyt aterosklerózy. Obsahuje látky, které jsou léčivé pro kůži. Léčí celulitidu.
Optimální spojení příjemného s užitečným. 
Ale o čokoládě určitě příště.

Malá nápověda jak zkombinovat vše, co se nám dnes nabízí. Stačí zvednou telefon, a jenom se objednat,
rádi vám nastavíme kombinaci cvičení přesně dle vašich možností, a na to, co právě řešíte.

MODELACE Praha: 7776 230 255
MODELACE Poděbrady: 776 230 055

Těšíme se na vás,

za tým Studia
Monika

Monika Hemerová
Majitelka Studia MODELACE. Je profesionální výživový poradce. Vystudovala biochemii a mikrobiologii. Fitness pro ženy Studio MODELACE založila v roce 2002. Zároveň provozuje soukromou výživovou poradnu v Praze, Poděbradech a Kolíně. Její vášní je od roku 2009 také poradenství v programu METABOLIC balance® - šetrná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se již NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Autorka online kurzu hubnutí RESTART pro vaši dokonalou postavu>> Propaguje komplexní přístup ke zdraví a svá doporučení zakládá na nových vědeckých poznatcích a vlastních zkušenostech.Něco více o ní najdete zde>>